Jak urządzić odpowiednią recepcję biurową?

Głosuj

Źródło: www.techday.com

Źródło: www.techday.com

Planując urządzenie recepcji biurowej, należy mieć na uwadze fakt, że jest ona wizytówką firmy. Każdy, kto wejdzie do biura, zobaczy najpierw właśnie ją, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Musi być zatem recepcja jak najbardziej profesjonalna i wywołująca pozytywne wrażenie. Warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Recepcja powinna w jakiś sposób nawiązywać do zakresu działalności firmy. Jeżeli prowadzimy agencję reklamową, powinna być kreatywna, designerska i odważna. Jeśli jest to recepcja w kancelarii prawniczej, powinna być odpowiednio prestiżowa i elegancka.

Źródło: www.badvigdesigns.com

Źródło: www.badvigdesigns.com

Bezpiecznie będzie urządzić recepcję w dość stonowanej i neutralnej, ale nie nudnej stylistyce. Najbardziej eleganckimi materiałami zawsze są drewno, szkło, metal i kamień. Są one ponadczasowe, zawsze popularne, w odpowiedniej aranżacji nie „gryzą się”. Zrezygnujmy raczej z krzykliwych, wyrazistych kolorów. Jeśli już koniecznie chcemy mieć jakiś bardzo żywy element, to zestawmy go z jak najbardziej stonowanymi. Zawsze odpowiednie będą szarość, biel i beż, z ciemniejszych czerń i brąz. Za pomocą takich odcieni możemy uzyskać tak nowoczesne, designerskie wnętrze, jak i ciepłe i eleganckie.

Źródło: www.nmt-magazine.co.uk

Źródło: www.nmt-magazine.co.uk

Recepcja musi być także funkcjonalna. Jest to przecież miejsce pracy, musi zatem ją ułatwiać. Recepcję można kupić gotową lub zamówić pod wymiar. Producenci obecnie prześcigają się w tworzeniu nowych projektów. Powstają coraz bardziej nowoczesne i pomysłowe lady recepcyjne. Nie jest to już prosty, długi blat, na którym piętrzą się stosy dokumentów. Teraz lada recepcyjna pełni wiele innych funkcji. Jest to miejsce pracy, komunikowania się, przyjmowania interesantów. Jej wygląd i projekt musi zatem wszystkie te czynności ułatwiać.

Dostępne są lady w różnych kształtach. Znajdziemy zatem zwykłe prostokątne, w kształcie litery U, pofalowane czy okrągłe. Większość wykonana jest tak, żeby ułatwić podłączenie sprzętu komputerowego, który teraz jest już przecież codziennością.  Lada recepcyjna to jednak nie wszystko, co powinno się znaleźć w recepcji biurowej. Należy pamiętać także o szafie, która ułatwi przechowywanie dokumentów i zachowanie porządku. Ponadto istotne są również odpowiednie, wygodne fotele ergonomiczne. Wiele osób zapomina o ich znaczeniu. Tylko ci, którym przychodzi cały dzień spędzić przy biurku, wiedzą jak ważny jest ergonomiczny fotel. Ostatnim ważnym czynnikiem jest oświetlenie, które ma znaczenie nie tylko wizualne, ale także ma ułatwić pracę.

 

 

Podobne porady

  • Cechy wygodnego, ergonomicznego fotela biurowegoCechy wygodnego, ergonomicznego fotela biurowego
    Praca biurowa ściśle łączy się z pracą siedzącą. Wybierając niektóre meble, zwłaszcza fotel, należy wziąć pod uwagę ten fakt. Kilka godzin spędzonych w jednej pozycji może mieć bardzo nieprzyjemne...
  • Jak urządzić nowoczesne i profesjonalne biuro?Jak urządzić nowoczesne i profesjonalne biuro?
    Urządzenie każdego biura, czy to bardzo dużego w wielkim mieście, czy dużo mniejszego jest niezwykle ważne. Chodzi bowiem nie tylko o efekt wizualny, ale także komfort pracy. Musimy bardzo umiejęt...
  • Wybieramy drewniane biurko do gabinetuWybieramy drewniane biurko do gabinetu
    Prawdopodobnie najważniejszym meblem w gabinecie jest biurko. Jest ono niezbędne do pracy. Posiada wiele szuflad i półek na przechowywanie dokumentów. Im jest biurko większe, tym więcej miejsca ma...