Wybieramy drewniane biurko do gabinetu

Głosuj

Źródło: www.gopixpic.com

Źródło: www.gopixpic.com

Prawdopodobnie najważniejszym meblem w gabinecie jest biurko. Jest ono niezbędne do pracy. Posiada wiele szuflad i półek na przechowywanie dokumentów. Im jest biurko większe, tym więcej miejsca mamy. Pozwala na zachowanie porządku w dokumentach, jednocześnie jest całkiem sporym miejscem do pracy. Jedyną trudniejsza kwestią pozostaje to, jakie biurko tak naprawdę wybrać.

Niewątpliwie bardzo piękne i szlachetne są masywne biurka drewniane. Niezależnie, z jakiego gatunku drewna to biurko będzie, wniesie ono do wnętrza powiew luksusu i elegancji. A jakie drewniane biurka oferuje nam rynek meblarski?

Najbardziej popularnym i klasycznym będzie biurko dębowe. To rodzimy gatunek, bardzo w naszym kraju ceniony ze względu na wysoką jakość. Dąb jest niezwykle trwały, twardy, wytrzymały i odporny na zniszczenia, o ile jest odpowiednio zabezpieczony. Musimy pamiętać, że biurko z litego drewna dębowego będzie bardzo ciężkie. Nawet jeżeli będzie wykonane w takich standardowych wymiarach, czyli szuflady po bokach, a pośrodku miejsce do pracy, będzie niezwykle masywne. Samodzielnie raczej go nie przestawimy. Z drugiej strony, nie ma trwalszego materiału i bardziej szlachetnego niż lite drewno. Takie biurka służą niektórym nawet kilkadziesiąt lat. Co jakiś czas powinno się je odnawiać, czyli stary lakier zastępować nowym. Alternatywą mogą być biurka fornirowane. Całość wykonana jest wtedy z płyty obklejonej drewnianym fornirem. Takie biurko będzie lżejsze, ale wciąż zachowa słój i kolorystykę charakterystyczne dla dębu.

Źródło: www.rosewoodfurniture.com

Źródło: www.rosewoodfurniture.com

Niektórzy jednak nie są zwolennikami naszego polskiego dębu, dlatego wybierają zupełnie inne gatunki drewna, najczęściej egzotycznego. Często wykorzystywany w produkcji mebli jest palisander indyjski. To gatunek bardzo twardy i wytrzymały jak wszystkie zresztą gatunki egzotyczne. Charakteryzuje się także przepiękną, nietypową dla europejskich warunków, kolorystyką. Zwykle przybiera barwy bliskie czerwieni. Bardzo ceniony jest także heban, głównie ze względu na bardzo ciemną, prawie czarną barwę. Heban jest gatunkiem już bardzo luksusowym. Biurka z drewna egzotycznego są niewątpliwe bardzo piękne. Należy jednak pamiętać, że są także masywne, nie tylko fizycznie, ale także wizualnie. Mogą przytłaczać, a na pewno będą we wnętrzu dominować.

Źródło: www.restorationhardware.com

Źródło: www.restorationhardware.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Obojętnie, jaki gatunek drewna wybierzemy i w jakiej stylistyce będzie nasze biurko, na pewno nada ono naszemu gabinetowi mnóstwo szyku i elegancji. Trudno zastąpić bowiem szlachetność drewna jakimkolwiek innym materiałem.

Podobne porady

  • Jak urządzić nowoczesne i profesjonalne biuro?Jak urządzić nowoczesne i profesjonalne biuro?
    Urządzenie każdego biura, czy to bardzo dużego w wielkim mieście, czy dużo mniejszego jest niezwykle ważne. Chodzi bowiem nie tylko o efekt wizualny, ale także komfort pracy. Musimy bardzo umiejęt...
  • Cechy wygodnego, ergonomicznego fotela biurowegoCechy wygodnego, ergonomicznego fotela biurowego
    Praca biurowa ściśle łączy się z pracą siedzącą. Wybierając niektóre meble, zwłaszcza fotel, należy wziąć pod uwagę ten fakt. Kilka godzin spędzonych w jednej pozycji może mieć bardzo nieprzyjemne...
  • Jak urządzić odpowiednią recepcję biurową?Jak urządzić odpowiednią recepcję biurową?
    Planując urządzenie recepcji biurowej, należy mieć na uwadze fakt, że jest ona wizytówką firmy. Każdy, kto wejdzie do biura, zobaczy najpierw właśnie ją, a jak wiadomo, pierwsze wrażenie jest najw...